BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece

GBP Stróże
BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece

Biblioteka publiczna w Stróżach otrzymała pakiet komiksów i gier planszowych w ramach akcji „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”. Akcja była skierowana  do wszystkich bibliotek publicznych i bibliotek szkolnych działających na terenie Polski i adresujących swoją ofertę do dzieci i młodzieży. W ramach akcji 100 bibliotek otrzymało pakiety komiksów i gier planszowych. Akcję realizowało FRSI wspólnie z Wydawnictwem Story House Egmont sp. z o.o. Celem akcji było wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży w ramach edukacji pozaszkolnej oraz szkolnych zajęć pozalekcyjnych, wprowadzenie nowoczesnych form pracy z komiksem i grami planszowymi w bibliotekach. 12 listopada z pakietem komiksów biblioteka odwiedziła dzieci ze świetlicy szkolnej w Stróżach. Dzieci zostały zapoznane z budową komiksu, jego historią oraz charakterystycznymi cechami „obrazkowej historyjki”. Miały również możliwość poznania mangi czyli komiksu japońskiego. Wspólnie przeczytaliśmy komiks „Smerfetka jest takim samym smerfem jak inne” z serii Smerfy i świat emocji. To jeden z komiksów edukacyjnych, który porusza temat odmienności i tolerancji. Smerfetka, jako jedyna dziewczyna w wiosce smerfów jest traktowana inaczej niż pozostałe smerfy. Smerfy w dobrej wierze, nie włączają jej w codzienne prace, nie pozwalają się przemęczać, a Zgrywus zamiast robić jej żarty, to obdarowuje ją kwiatami. Choć smerfy mają dobre zamiary, Smerfetka czuje się nieszczęśliwa. Chciałaby móc robić to samo, co jej smerfni koledzy, chciałaby, aby uwierzyli oni w jej siły. Pewnego dnia Smerfetka wpada na pomysł jak udowodnić pozostałym smerfom, że jest równie silna jak oni. Przebiera się za smerfa chłopaka i tym sposobem bierze udział w zajęciach, do których do tej pory jej nie dopuszczano. Komiksy jak i gry planszowe są dostępne w naszej bibliotece. Zapraszamy!