Przejdź do treści
5
BanerNowyHerb
4
Przejdź do stopki

Opowieści babci Gruni

GBP Stróże
Opowieści babci Gruni

Treść

 

Zapraszamy Państwa do oglądania i słuchania książki  autorstwa Edyty Zarębskiej pt. "Opowieści babci Gruni"
 

https://youtu.be/Woyf5r7qmtw 

 

 

 

Edyta Zarębska - od kilku lat mieszka w Lublinie z mężem Robertem i synem Arturem. Zadebiutowała książką pt. "Opowieści babci Gruni", którą również sama zilustrowała. W 2007 r. zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren organizowanym przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom. Jurorom, pod przewodnictwem prof. Joanny Papuzińskiej, bardzo spodobała się opowieść p. Edyty pt.: "Wiki i ziarenko miłości". Pisarka pracuje jako grafik komputerowy, maluje też obrazy olejne i pastele.
Autorka o sobie:
"Jestem osobą niepełnosprawną. Od dziecka poważnie niedosłyszę i dziś gdyby nie odpowiedni sprzęt można by śmiało powiedzieć, że jestem głucha. Jednak nauczyłam się sobie z tym radzić. W większości czytam z ust, lub z usłyszanych urywków zdań domyślam się reszty. Oczywiście zdarzają się wpadki, ale potrafię się z siebie śmiać. Pisać zaczęłam, będąc małą dziewczynką, teraz myślę, że była to wielka potrzeba kontaktu z otaczającym światem, którego nie byłam w stanie w całości usłyszeć i zrozumieć.
Była to chęć wyrażenia siebie, przelania na papier wyobraźni, która musiała działać przecież ze zdwojoną siłą.
Dziś mogę śmiało powiedzieć, że kocham to, co robię, że pisanie i spotkania z Czytelnikami sprawiają mi ogromną radość, że poznawanie ludzi, którzy zapraszają mnie do siebie daje wiarę we własne siły."

 

Od autorki:

Projekt „Zrealizowałam w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci”, a słuchowisko powstało w studio Polskiego Radia Lublin.

Zachęcam do korzystania z tej publikacji: bibliotekarzy, nauczycieli i udostępniania tego oraz kolejnych odcinków na swoich stronach i fan pages. Mam nadzieję, że moja publikacja pomoże Państwu zbliżyć się do małych czytelników i ich rodziców i pozwoli przetrwać ten czas rozłąki. Co tydzień, od lipca do końca września, będzie można zobaczyć i posłuchać kolejnej części (odcinka).Chcąc wzbudzić kreatywność maluchów, do każdej z kolejnych części będziemy dołączać kolorowankę z bohaterami opowieści i innymi postaciami.

Kolorowankę w postaci pliku JPG będzie można pobrać i wydrukować. Niebawem pojawi się również zadanie dla starszych dzieci, w którym trzeba będzie wykazać się pomysłowością twórczą.
Przewidziane nagrody!"


Aby nie pominąć kolejnego odcinka wystarczy zaobserwować lub polubić moją stronę na Facebooku "Śpiewająca Biblioteka"
zapraszam śpiewająco :)

Ten i kolejne odcinki będą miały swoje premiery na mojej stronie na Facebooku.

www.facebook.com/SpiewajacaBiblioteka

 

64067