#zostańwdomu

19.03.2020 | GBP Stróże 

 

Biblioteki są zamkniete dla czytelników, ale my nie zapominamy o Was. Poniżej przygotowałyśmy  "małą ściąge" gdzie można pobrać darmowe ebooki, audiobooki, zwiedzić muzeum, posłuchać koncertów itp. Zapraszamy do korzystania. 


 

codziennie ⌚️ pół godziny przed północą 🕧 Marcin Wicha (🔗 facebook.com/marcin.wicha.mw) na swoim profilu FB, czyta jedną stronę powieści "Emma" Jane Austen 😁

Łukasz Orbitowski i Szczepan Twardoch piszą w sieci wspólną powieść:

🔗 http://nazarazezarazek.pl/

Kolejne odcinki swoich nowych powieści wrzucają także:

Wojciech Chmielarz
🔗 facebook.com/wojciechchmielarz.pisarz
Grzegorz Kalinowski
🔗 facebook.com/Grzegorz-Kalinowski-1404999776486281

 

 

Bajki jak z nut  - bajki muzyczne  http://tiny.cc/k9qrlz

 

Mamo, nudzę się..." słyszysz kolejny raz? Kubuś ma dla Twojego dziecka ponad 50 audiobooków z wartościowymi bajkami:

https://kubus.pl/audiobooki/

 

Wydawnictwo BIS – na stronie znajduje się zakładka, z której można pobrać pdf z obszernymi fragmentami (pełnymi zamkniętymi rozdziałami) 17 książek dla dzieci. 

https://wydawnictwobis.com.pl/pliki-do-pobrania/?fbclid=IwAR0wz6tFGhaZ8eP8SYksQW0R2oBv-rDqQsvz-OpYmHAdX9wy1XOIuBEuxOI

 

Mała Książka Wielki Człowiek – poradnik  gdzie szukać darmowych e-booków i audiobooków

http://wielki-czlowiek.pl/gdzie-szukac-darmowych-e-bookow-i-audiobookow-cz-i/?fbclid=IwAR1jq8GBhfJrmSAuDOg1rhw7hk4Q296SxFQfpTfM5CjUGvme5_2-xzO74-Y

 

Czas w domu z pomysłem –  akcja Empiku. 60 dni na darmowe  e-booki i audiobooki. Promocja trwa od dnia 16.03.2020r. (poniedziałek) do 14.04.2020r(wtorek) lub do odwołania

https://www.empik.com/czas-w-domu

Regulamin:

https://slimak.empik.com/regulaminy/regulamin_200316_3.pdf

 

Storytel  - 17 marca wystartowały #instabaje! Codziennie w południe na Instastories puszczane są  bajki, których mogą słuchać Wasze dzieciaki  Obserwujcie profil na Instagramie. Akcja potrwa do 23.03 (a może i dłużej ). Już teraz możecie wysłuchać bajki "Kot w butach", którą czyta Agnieszka Więdłocha.

https://www.instagram.com/storytel.pl/

 

Stowarzyszenie Unia Literacka - zaprasza na spotkania z autorami online

Stowarzyszenie Unia Literacka, zrzeszające polskich pisarzy, zaprasza czytelników do udziału w bezpłatnych spotkaniach online, które będą transmitowane w mediach społecznościowych.

W najbliższym tygodniu, począwszy od poniedziałku 16 marca 2020 r., codziennie o godz. 18:00 w ramach akcji "UL z książkami" odbędą się spotkania z twórcami: pisarkami i pisarzami z Unii Literackiej. Przez trzy kwadranse poszczególni autorzy będą czytali rzeczy stare i nowe, rzadkie cymesy i nagradzane bestsellery, a nawet książki jeszcze niepublikowane.

http://www.sbp.pl/artykul/?cid=22193&fbclid=IwAR3OI9tDukb08kzHb8DonkactrFJZ7iRkKFNR6IpDT-2dszJL--SFu1JmaM

 

Czytanie on-line bez ryzyka zakażenia. Największa biblioteka cyfrowa w Polsce otwarta

https://polona.pl/

 

Wolne Lektury - Kto ma zadaną lekturę do przeczytania albo zapowiedziany sprawdzian z epoki? W  zbiorze audiobooków znajdziecie wybór lektur szkolnych (poezji i prozy), gotowych do pobrania i wysłuchania za darmo. Będzie jak znalazł dla wszystkich, którym trudno oderwać się od innych zajęć i sięgnąć po książkę.

https://wolnelektury.pl

 

Legimi, serwis oferujący ebooki i audiobooki w abonamencie, odpowiedział na apel Fundacji Powszechnego Czytania i dołączył do projektu #TerazCzasNaCzytanie. Od dziś rodzice mogą pobrać dla swoich dzieci udostępnione bezpłatnie książki cyfrowe. W odpowiedzi na apel fundacji serwis Legimi przygotował za darmo kolekcję 20 tytułów, dedykowanych różnym grupom wiekowym – zarówno uczniom szkół podstawowych, jak i starszym nastolatko. Wszystkie książki dostępne są w formie ebooka, a część z nich dodatkowo można wysłuchać jako audiobooka. Aby sięgnąć po wybraną pozycję wystarczy wpisać na stronie www.legimi.pl/czas-na-czytanie/ kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, natomiast książka przyznana będzie bez ograniczeń czasowych.

 

TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura rozpoczęły emisję specjalnych pasm edukacyjnych. Oferta zawiera nie tylko filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji, dostosowane do podstawy programowej – informuje MEN.

Resort edukacji przypomina w nim, że już od ubiegłego tygodnia kanał TVP ABC w godzinach 8-13 emituje codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Programy te nie są przerywane reklamami. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, zajmujący się trudnymi pojęciami związanymi ze sztuką, teatrem i muzyką. TVP ABC ma w ofercie również takie programy, jak magazyn „Teleranek”, audycję o zwierzętach „Zagadki zwierzogromadki”, program promujący czytanie książek „Zwierzaki czytaki” oraz serwis informacyjny dla najmłodszych „Studio ABC”. W ramach swojej oferty TVP Kultura przygotowała zestawienie propozycji programowych dostosowanych do potrzeb uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wśród nich znajdują się programy, filmy i spektakle Teatru Telewizji będące ekranizacją lektur obowiązkowych i uzupełniających.

 

#Zostańwdomu – sztuka przyjdzie do Ciebie!

Instytucje kultury – prowadzone lub współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – w związku z czasowym zamknięciem muzeów, filharmonii, oper, teatrów czy bibliotek, przygotowały bogatą ofertę, umożliwiającą kontakt ze sztuką poprzez kanały internetowe. Zachęcamy do korzystania z tych możliwości - zwiedzajmy, słuchajmy koncertów, czytajmy, oglądajmy i kontemplujmy sztukę.

Ponad 20 muzeów, centr sztuki i galerii, a także wirtualne koncerty i propozycje instytucji kultury znaleźć można na stronie :  https://www.gov.pl/web/kultura/zostan-w-domu--sztuka-przyjdzie-do-ciebie

 


 

 

 

 

Autor: rodaka |