Przejdź do treści
5
BanerNowyHerb
4
Przejdź do stopki

Sptkanie z Kaliną Jerzykowską

GBP Stróże
Sptkanie z Kaliną Jerzykowską

Treść

VI małopolskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami: 13-15 wrzesień 2018 r.

VI MAŁOPOLSKIE SPOTKANIA Z MŁODYMI CZYTELNIKAMI
Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH
pod hasłem
A TO HISTORIA

 

„Z książką na walizkach” to akcja czytelnicza, mająca na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci. Od kilku lat organizowana jest w kilku regionach Polski przez Wydawnictwo “Literatura” i lokalne biblioteki publiczne. Kolejny raz w projekt włączyły się także Biblioteki Publiczne w powiecie nowosądeckim, które na trzy dni od 13 do 15 września 2018 r. przygotowały szereg atrakcji dla miłośników książek. Na Ziemię Sądecką przyjechało kilku autorów książek dla dzieci i młodzieży, między innymi: Grażyna Bąkiewicz, Kalina Jerzykowska, Izabella Klebańska, Kazimierz Szymeczko, Paweł Wakuła.

Trzynastego września 2016 r.  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stróżach odbyło się spotkanie autorskie z Kaliną Jerzykowską, dziennikarką, autorką wierszyków, książek oraz piosenek dla dzieci oraz scenariuszy i sztuk teatralnych. Jej praca została uhonorowana przez jej docelowych czytelników, czyli dzieci, które przyznały jej tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu.

Podczas spotkania z uczniami klas trzecich ze Szkoły Podstawowej w Stróżach,  pani Kalina opowiadała o pracy pisarza, o tym skąd brała pomysły na kolejne powieści i ile czasu zajmuje jej napisanie jednej książki. W trakcie spotkania przytoczyła bardzo dużo anegdot zarówno ze swojego życia prywatnego, jak i zawodowego, czym raz po raz wzbudzała uśmiech na twarzach słuchaczy. Pisarka żywo dyskutowała z uczestnikami spotkania, zachęcając ich do zabierania głosu. Po spotkaniu, które przebiegło w bardzo miłej i luźnej atmosferze, uczestnicy mogli zakupić jedną z wielu książek pani Jerzykowskiej i, co istotne, poprosić ją o specjalną imienną dedykację.

136005