Przejdź do treści
5
BanerNowyHerb
4
Przejdź do stopki

Nasi Kochani Dziadkowie

GBP Stróże
Nasi Kochani Dziadkowie

Treść

                                                                                                   

                                 "Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył babcie"

                                                                       

                              "Dziadek to ktoś, kto ma srebrne włosy i złote serce"

                                                                                                                                          

 

Dzień Babci i Dzień Dziadka dobiega końca, ale czy ktokolwiek z nas, zastanawiał się w jaki sposób te święta trafiły do naszego kalendarza?

Wszystko zaczęło się w Poznaniu w połowie lat 60, właśnie tam pojawiają się pierwsze notki na ten temat.
W 1964 roku w tygodniku "Kobieta i Życie" pierwszy raz pomyślano o uczczeniu babć. Idea bardzo się spodobało, a temat postanowił podjąć również  „Express Poznański”. Przez kompletny przypadek pomysł obchodzenia tego święta rozprzestrzenił się na cały kraj i tym sposobem do dziś wnuczek czy wnuczka okazuje swoje uczucia babci właśnie w tym dniu.

A jaka jest historia Dnia Dziadka? To święto obchodzimy w Polsce dopiero od 1981 roku. Dopiero po kilkunastu latach pomyślano o tym, że mąż babci też powinien mieć powody do świętowania i tym sposobem jego specjalny dzień wpisano do kalendarza 22 stycznia.

 

Na cotygodniowych zajęciach bibliotecznych nie mogło zabraknąć przygotowań do tego, jakże ważnego dla każdego wnuka i wnuczki święta. Dzieci przygotowywały przepiękne serduszka, w których zapisywały życzenia, dziękowały za smaczne obiady (zwłaszcza pierogi), nie zabrakło też słów, że ich badzo kochają. Wszystkim Babciom i Dziadkom gratulujemy wspaniałych wnuków i życzymy wszystkiego dobrego.

 

 

136006