Przejdź do treści
5
BanerNowyHerb
4
Przejdź do stopki

Złote Serce pod choinkę…

GBP Ptaszkowa
Złote Serce pod choinkę…

Treść

Niegdyś trafnie stwierdzono, iż wielkość świątecznej choinki nie ma znaczenia – w oczach dzieci każde bożonarodzeniowe drzewko w niewytłumaczalny sposób jest tym jednym jedynym – największym na świecie.

A co zrobić, aby świąteczna choinka – przynajmniej w oczach naszych pociech – sięgnęła jeszcze wyżej - aż do gwiazd?

Odpowiedź jest prosta; pozwolić dzieciakom wykonać drzewko samemu.

Taką niepowtarzalną okazję miały dzieci w pewne śnieżne popołudnie, w naszej bibliotece.

Pod czujnym okiem Pani bibliotekarki najmłodsi czytelnicy rozwijali swoje manualne zdolności, projektując i wykonując przeróżne świąteczne drzewka. W ruch poszły kleje, nożyczki, malownicze ozdoby oraz… stronice zapomnianych książek. Zapału do pracy dodawało dzieciom świąteczne opowiadanie o przygodach Antosi, które przez cały czas spotkania wypełniało eter naszej czytelni.

Po kilkudziesięciu minutach gromadka uczniów zmieniła wystrój oraz atmosferę biblioteki nie do poznania. Cała czytelnia wypełniła się bożonarodzeniowymi drzewkami, a ich autorzy – poprzez niekłamaną dumę, szczery uśmiech i iskierkę w oku zdawały się wołać; nasze choinki są wyjątkowe i niepowtarzalne!

Ten szczery uśmiech i niekłamana radość pokazały, iż dzieci złożyły pod własnymi choinkami najpiękniejszy prezent – swoje serca. Złote serca.

130036