Żołnierze wyklęci - wystawa w Bibliotece

GBP Ptaszkowa

Żołnierze Wyklęci - wystawa literatury 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Z tej okazji w Gminnej Bibliotece Publicznej i Bibliotece Parafialnej w Ptaszkowej, przygotowana została okolicznościowa wystawa książek poświęconych temu tematowi. Zaprezentowane książki pozwolą zrozumieć trudne losy Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy do ich wypożyczania. Maria Kogut

„Mała Książka – Wielki Człowiek”- dyplomy i upominki dla uczestników

GBP Ptaszkowa

„Mała Książka – Wielki Człowiek”- Kolejnym uczestnikom kampanii społecznej wręczono dyplomy i upominki. „Książkowa choinka” – Konkurs z nagrodami. W grudniu br. zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa z uwagi na stan epidemii koronawirusa w czytelni Biblioteki Publicznej i Biblioteki Parafialnej w Ptaszkowej wręczono imienne Dyplomy Małego Czytelnika i upominki kolejnym uczestnikom kampanii społecznej „Mała książka – Wielki człowiek”.

BIBLIOTEKA BEZGLUTENOWA - nagroda w konkursie

GBP Ptaszkowa

Gminna Biblioteka Publiczna w Ptaszkowej wzięła udział w konkursie "Biblioteka Bezglutenowa" i wygrała książki na temat celiaki i diety bezglutenowej wydane przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiaką i na Diecie Bezglutenowej.

100-lecie Cudu nad Wisłą

GBP Ptaszkowa

W bieżącym roku mija 100. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku czyli Cud nad Wisłą. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna i Biblioteka Parafialna w Ptaszkowej przygotowała wystawę na której prezentowane są książki, albumy, plakaty, fotografie z okresu wojny polsko-bolszewickiej.

„25 Lat z Nami” – uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu

GBP Ptaszkowa

Dnia 24 czerwca 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej i Bibliotece Parafialnej w Ptaszkowej z udziałem Jubilata Ks. Prałata Józefa Kmaka proboszcza parafii Ptaszkowa, odbyło się uroczyste wręczenia nagród Laureatom konkursu literacko-plastycznego pn.”25 Lat z Nami”. Konkurs ogłoszony z okazji Srebrnego Jubileuszu probostwa Ks. Prałata Józefa Kmaka w naszej parafii.

„Mała książka – Wielki Człowiek” – uroczyste wręczenie dyplomów

GBP Ptaszkowa

Gminna Biblioteka Publiczna w Ptaszkowej realizuje projekt w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – Wielki Człowiek” skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. W środę 11 grudnia 2019 r. w czytelni Biblioteki Publicznej i Parafialnej w Ptaszkowej laureaci czytelniczej akcji uroczyście odebrali zasłużone imienne Dyplomy Małego Czytelnika. Wszyscy wytrwale przychodzili do biblioteki i wypożyczali książki zdobywając komplet […]