Przejdź do treści
5
BanerNowyHerb
4
Przejdź do stopki

I Ty możesz zostać autorem… czyli spotkanie z najmłodszymi czytelnikami

GBP Ptaszkowa
I Ty możesz zostać autorem… czyli spotkanie z najmłodszymi czytelnikami

Treść

Amerykański profesor - bibliotekarz, David Lankes niegdyś powiedział: „… kiepskie biblioteki tylko powiększają swoje zbiory, dobre biblioteki wypożyczają książki, a te najlepsze – gromadzą ludzi i tworzą społeczności…”.

Zatem biblioteka w Ptaszkowej – idąc za dobrym przykładem - nie poprzestaje tylko na powiększaniu zbiorów i wypożyczeniach – idzie o krok dalej – gromadzi ludzi i tworzy lokalną społeczność.

Aby słowa wprowadzać w czyn, 23 listopada biblioteczną czytelnię zapełnili uczniowie z Ptaszkowskich szkół podstawowych.

Niewielka grupka uczniów z klas drugich, pod okiem Pani bibliotekarki poznawała tajniki pracy z książkami. Po krótkiej pogadance pełnej nie tylko przydatnych informacji, ale i ciekawych anegdot dzieciaki spróbowali własnych sił w stworzeniu swojej „mini publikacji”. Na spotkaniu nie zabrakło też czasu na dobrą zabawę; poprzez kalambury uczniowie przypomnieli sobie wiele wartościowych tytułów – dla tych najmłodszych i tych nieco starszych. Po ponad dwugodzinnej „lekcji” dzieci wyszły wzbogacone o nową dawkę wiedzy w głowie i … drobne słodkości w kieszeniach 😊

127194