11października 2020 XX Dzień Papieski

09-10-2020

„Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża wdzięczność i oddaje hołd Wielkiemu Papieżowi św. Janowi Pawłowi II, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas otwartości, wyrozumiałości, ale i odwagi w obronie wartości chrześcijańskich, na których oparta jest Polska i Europa." Opierając się na tych wartościach Sejm ogłosił Jana Pawła II na patrona roku 2020. W maju tego roku obchodziliśmy 100 -tną rocznice urodzin naszego rodaka. Przypadający 11 października XX Dzień Papieski 2020 ma w tym roku szczególne znaczenie, odbywać się będzie pod hasłem „Totus Tuus” (Cały Twój). Biblioteka w Krużlowej Niżnej zaprasza do poszerzenia wiedzy o Papieżu Polaku w dostępnej literaturze na ten temat.


Zwyczaje i tradycje świąt Bożego Narodzenia

18-12-2019

Grudzień to miesiąc zimowy, ale oczekiwany przez nas najbardziej w roku. W grudniu z workiem prezentów przychodzi do grzecznych dzieci św. Mikołaj, następnie obchodzimy radosne Święta Bożego Narodzenia. Jakie związane są z nimi tradycje, obyczaje?Niektóre dobrze znamy z naszych domów, bo stanowią wciąż żywą tradycje, a jakie były kultywowane w dawnej Polsce.? Taki był temat kolejnego spotkania w Niepublicznym przedszkolu im. Jana Pawła II w Krużlowej Wyżnej. Dzieci chętnie opowiadały o zwyczajach związanych z tym radosnym czasem, wysłuchały fragmentu opowiadania z książki pt. "Polskie zwyczaje". Na koniec przybrały pomarańcze goździkami, które przybliżą im atmosferę tych świąt.
Krużlowa w oczach dzieci...wierszem.

04-11-2019

Wakacyjne wędrówki po Krużlowej, które miały miejsce podczas tegorocznych wakacji były inspiracją do ogłoszenia konkursu; pt. "Zabytki w mojej wsi- opisane wierszem ". Poniżej prezentujemy, najlepsze z nich.


Dary Jesieni

22-10-2019

Galeria zdjęć