Wizyta uczniów w bibliotece publicznej w Gródku

GBP Gródek

02.03.2022 roku uczniowie klasy I i II Szkoły Podsawowej w Gródku wraz z wychowawczyniami odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Grybowie z filią w Gródku. Wszyscy z wielką radością wybrali się w to magiczne miejsce i z wielkim zainteresowaniem przeglądali książki znajdujące się na półkach. Uczniowie przypomnieli sobie, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz, jak należy się w niej zachować. Pierwszoklasiści otrzymali pierwszą w swoim życiu kartę czytelnika, a także poznali zasady wypożyczania książek. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Czytano wiersze Marii Konopnickiej, które były zachętą do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt.: „Projekt okładki do książki / wiersza Marii Konopnickiej”, organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stróżach. Każdy uczeń wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do biblioteki, aby móc korzystać z bogatej oferty księgozbioru. Dziękujemy za wizytę i czekamy na spełnienienie obietnicy.