Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmową

GBP Kąclowa
Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmową

Gminna Biblioteka w Grybowie – filia w Kąclowej gościła 16 maja 2014 roku Barbarę Kosmowską, autorkę wielu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Pani Barbara dała się poznać jako niezwykle otwarta, pełna ciepła, optymizmu, uroku osobistego i humoru osoba. Już od pierwszych chwil ujęła swoją osobowością uczestników spotkania – uczniów Gimnazjum w Kąclowej. Młodzież z uwagą wsłuchiwała się w słowa autorki, która z lekkością i humorem opowiadała o życiu prywatnym, początkach kariery literackiej i obecnej pracy zawodowej. Młodzież nie tylko słuchała ciekawych opowieści, ale również zadawała pytania, na które pisarka udzielała  wyczerpujących odpowiedzi.

Problemy nurtujące młodzież są szczególnie bliskie pisarstwu Barbary Kosmowskiej. Porusza ona w swych książkach tematy związane z okresem dorastania, buntu, brakiem zrozumienia, akceptacji czy  niechcianą ciążą. Są to tematy trudne jednak bliskie niemal każdemu młodemu czytelnikowi. Autorka – jak powiedziała – pragnie aby czytelnik odnalazł w jej książkach zrozumienie, wsparcie i ukojenie.

Spotkanie autorskie zorganizowane zostało w ramach akcji „Z książką na walizkach” – III Małopolskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami, organizowanej w ramach współpracy z Wydawnictwem „Literatura”.