Przejdź do treści
5
BanerNowyHerb
4
Przejdź do stopki

104 Rocznica Święta Niepodległości

GBP Florynka
104 Rocznica Święta Niepodległości

Treść

9 listopada br., w przeddzień uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości, w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II we Florynce odbył się po raz trzeci szkolno-biblioteczny konkurs plastyczno-literacki: „104 rocznica Odzyskania Niepodległości” zorganizowany przez Filię Gminnej Biblioteki Publicznej wraz z Filią Gminnego Ośrodka Kultury we Florynce oraz Bibliotekę Szkoły Podstawowej. Odbył się on w dwóch kategoriach: klas 0-III ( plastyczny) oraz klas IV- VIII (recytatorski). Celem zorganizowania konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych i tradycji narodowych, a także rozwijanie uzdolnień plastyczno-recytatorskich. Zadaniem 33 uczestników w zmaganiach plastycznych było wykonanie w ciągu godziny kotylionu- rozety w barwach biało- czerwonych. Natomiast 14 uczniów starszych klas prezentowało indywidualnie wiersze patriotyczno-niepodległościowe. Komisja w składzie: Pani Maria Majcher-dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie i zarazem Gminnej Biblioteki Publicznej, Ksiądz Mariusza Tomaka, pan sołtys Grzegorz Karakuła oraz pani Dyrektor Małgorzata Strytyńska i Maria Oleksy-nauczycielka języka polskiego oceniła poziom doboru utworu oraz ich recytację. Poziom zmagań plastyczno- literackich był wysoki, komisja długo debatowała nad wyłonieniem najlepszych recytatorów i najciekawszych prac plastycznych.

Nagrody przyznano:

Konkurs plastyczny:

I Miejsce : Łukasz Krasiński

II Miejsce: Małgorzata Sekuła

III Miejsce Bartosz Pękala

Wyróżnienie:

Antoni Suflita,  Nadia Ogorzały,  Nikodem Główczyk

Konkurs literacki:

I miejsce: Michał Suflita

II miejsce:Mikołaj Dryja

III miejsce: Natalia Święs

Wyróżnienie:

Szymon Pękala, Krzysztof Kruczek, Wiktoria Nowak

 Podziękowanie należy się również wszystkim pozostałym uczestnikom, prowadzącemu konkurs recytatorski- Kacprowi Siucie, a szczególnie organizatorom konkursu:, Pani Joannie Witek z Biblioteki Publicznej, Annie Witek-nauczycielce plastyki oraz Panu Andrzejowi Szafrańskiemu z Gminnego Ośrodka Kultury we Florynce.

 

127194