Przejdź do treści
5
BanerNowyHerb
4
Przejdź do stopki

Poznajemy bibliotekę

GBP Florynka

Treść

Początkiem marca w ramach akcji „Poznajemy bibliotekę”, dzieci z klas drugich Szkoły Podstawowej we Florynce wraz z wychowawczyniami odwiedziły bibliotekę. Dla niektórych była to pierwsza, ale zarazem nie ostatnia wizyta ponieważ zostali czytelnikami biblioteki.

Uczniowie dowiedzieli się z czym wiąże się praca bibliotekarza. Poznali zasady właściwego zachowania w bibliotece. Zapoznali się z księgozbiorem, jego oznaczeniem i ustawieniem na półkach. Dowiedziali się co oprócz książek można jeszcze znaleźć w bibliotece.

W trakcie pogadanki dzieci poznały zasady szanowania i metody prawidłowego obchodzenia się z książką oraz materiałami znajdującymi się w bibliotece. Wysłuchały dwóch wierszy: „Skarga książki” J. Huszczy i "Prośba książki". W wierszach tych książka skarży się na złe traktowanie przez użytkownika oraz zwraca uwagę jak należy o nią dbać. Dzieci poznały różnicę między katalogiem kartkowym, a komputerowym (on-line) oraz zasady zapisu do biblioteki.

Uczniowie wykorzystując swoją wiedzę ze znajomości bajek, baśni, opowiadań i wierszy wspólnie rozwiązali krzyżówkę o haśle – BIBLIOTEKA. Każdy uczeń na koniec otrzymał kolorową zakładkę do książki. Dzieci wyszły z zajęć „zaszczepione” potrzebą powrotu do biblioteki i korzystania z jej bogatych zbiorów.

127194