"Śladami Oręża Polskiego"

18.11.2019 | GBP Florynka

Rozstrzygnięcie konkursu "Ojcowie Niepodległości"

        Pod hasłem "Śladami Oręża Polskiego" Filia biblioteki we Florynce jako jedna z wielu organizatorów włączyła się w obchody 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które obchodzono we Florynce. Po uroczystej Mszy św. nastapił przemarsz pod budynek Domu Kultury, w którym miała miejsce dalsza część uroczystości.

       Biblioteka m.in.wraz z Parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa, Filią Gminnego Ośrodka Kultury oraz Szkołą Podstawową  zorganizowała konkurs pod hasłem "Ojcowie Niepodległości". Miał on formę plastyczną i teoretyczną. Klasy 0-III w dowolnej formie plastycznej upamiętniły conajmniej jedną z postaci "Ojców Niepodległości", zaś klasy IV-V i VI-VIII w formie testu mogły pochwalić się swoją nabytą wiedzą na temat zasłużonych Ojców naszej Ojczyzny.

     Celem konkursu było pobudzenie świadomości narodowej, wzbogacenie oraz rozwijanie zainteresowań historycznych naszych uczestników, a także uruchomienie wyobraźni, fantazji oraz pomysłowości z wykorzystaniem środków plastycznych.

     Komisja konkursowa dokonała oceny prac w konkursie plastycznym kierując sie oryginalnym pomysłem, samodzielnością oraz estetyką wykonanej pracy, a w konkursie wiedzy na podstawie przeprowadzonego testu wyłoniła laureatów z największą ilością zdobytych punktów.

     Ogółem nagrodzono 21 osób, w tym 7 z konkursu plastycznego i 14 z konkursu wiedzy historycznej. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki za udział. W konkursie łącznie wzięło udział 61 uczestników. W tym 29 osób w konkursie plastycznym i 32 osoby w konkursie z wiedzy historycznej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych pomysłów, bogatej wyobraźni a także szeroko zdobytej wiedzy.

Organizatorzy dziękują wszystkim za owocną współpracę.

Galeria zdjęć