Koniec ferii-znów do szkoły

Spotkania w bibliotece
Koniec ferii-znów do szkoły

Podczas tegorocznych ferii zimowych Biblioteka we Florynce przy współpracy z paniami ze Stowarzyszenia „Flornikowa – wczoraj, dziś, jutro” zorganizowała zajęcia pod hasłem „Spędź ferie z nami”. Program spotkań obejmował wiele atrakcji dla dzieci, a nawet i młodzieży.

Podczas zajęć dzieci mogły wykazać się manualnie wykonując kwiaty przy użyciu bibuły i krepiny, robiąc klauna, zakładkę do książki, a także zajączka, który będzie ozdobą na wielkanocnym stole. Przybliżono technikę wypalania w drewnie, którą chętni mogli przetestować tworząc własne pamiątkowe wizytówki lub zakładki. Zadbano także o część gastronomiczną w której dzieci pod czujnym okiem pań wykonały własnoręcznie zapiekankę i wafla. Nie mogło również zabraknąć zabawy z książką, dzięki temu dzieci przeniosły się w świat bajki, której bohaterem był dzielny samochodzik Franek.

Ponadto prowadzone były zabawy ruchowo-taneczne, kalambury, konkursy tj. kręcenie hula-hoop, zabawa  kapslami.

Zainteresowanie było tak duże, że na każde spotkanie przybywało coraz więcej dzieci. Dlatego podczas ostatnich zajęć dzieci dostały pamiątkowe upominki oraz zostały zaproszone na cotygodniowe  warsztaty o podobnym charakterze. Zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek od godz. 1400-1530.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.