Przejdź do treści
5
BanerNowyHerb
4
Przejdź do stopki

Muzyczne Podróże po Literaturze

GBP Biała Niżna

Treść

W ramach projektu realizowanego przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu pod nazwą Muzyczne Podróże Po Literaturze, biblioteka publiczna w Białej Niżnej miała przyjemność gościć 20 października br. Pana Jarosława Kaczmarka i multiinstrumentalistę Pana Gwidona Cybulskiego. Spotkanie odbyło się w szkole podstawowej przy miłym przyjęciu Dyrekcji Pani magister Bożeny Sekuły. Dzieci miały okazję, nie tylko zapoznać się z bogatym dorobkiem literackim autora,  spotkanie miało także na celu przybliżyć uczniom język muzyki etnicznej.

 

Jarosław Kaczmarek– jest zawodowym opowiadaczem. Wraz z przyjaciółmi z „Grupy Studnia O” opowiada dzieciom i dorosłym baśnie, legendy i historie współczesne. Sam mówi o sobie, że uprawia LITERATURĘ OPOWIADANĄ. W swojej twórczości nieustannie dokonuje przekładu opowieści zaczerpniętych z książek na język ustnej opowieści. I w drugą stronę – pisze książki tak, jakby były opowiadane na żywo. W książce „Gole wszech czasów” wprowadził bardzo ciekawy zabieg, mianowicie narracja stylizowana jest na język komentatorów sportowych. Styl autora jest bardzo oryginalny, każdy rozpozna go od razu – emocjonalny, barwny, poruszający wyobraźnię. „ Opowieść powinna być jak dobry mecz!” – to jego słowa, podążając tą myślą opowiada historię z dynamiczną akcją i wyrazistymi bohaterami.

 

Gwidon Cybulski – muzyk multi-instrumentalista, wokalista, pedagog; grający na instrumentach etnicznych takich jak: balafony, ngoni, djembe, konga, tabla, didgeridoo, drumle, gitara, harmonijki ustne. Autor muzyki i tekstów piosenek. Członek zespołów Gadająca Tykwa, Wielbłądy, Radio Samsara, Mosaik. Wchodzi również w skład zespołów Marii Pomianowskiej. Współpracuje z Teatrami: Małego Widza, Konsekwentnym, Polonia, Remus czy Studnią Opowieści tworząc oprawę muzyczną do spektakli. Zajmuje się działalnością muzyczno – edukacyjną prowadząc warsztaty i audycje muzyczne oraz zajęcia z muzykoterapii z osobami niepełnosprawnymi.

 

148404