Przejdź do treści
5
BanerNowyHerb
4
Przejdź do stopki

Biblioteka w Gródku i Białej Niżnej w akcji.

GBP Biała Niżna
Biblioteka w Gródku i Białej Niżnej w akcji.

Treść

Filie biblioteki w Gródku i Białej Niżnej, włączyły się do kampanii społecznej "Ja Czytam".

 

Jest to to projekt skierowany do polskich szkół, którego kluczowym założeniem jest innowacyjna promocja czytelnictwa wśród uczniów – zachęta do sięgnięcia po książki oparta na współudziale i dialogu. W zamyśle twórców akcji animatorami czytelnictwa i dyskusji w szkołach mają być nauczyciele zapraszający uczniów do zapisania się i aktywnego uczestnictwa w Dyskusyjnych Klubach Edukacyjnych. Do udziału w kampanii zapraszani są nauczyciele wszystkich przedmiotów z każdego poziomu nauczania. Organizatorzy zakładają, że im więcej nauczycieli z danej szkoły zaangażuje się w kampanię, tym lepszy będzie jej efekt. Akcja to przede wszystkim szansa dla dzieci i młodzieży na przekonanie się do czytania i polubienie książek.

 

Biblioteka w Gródku gościła dzieci wraz z rodzicami. Książki czytała pani Anna Wójcik - nauczyciel języka polskiego w Szkoła Podstawowa w Gródku .

 

W Białej Niżnej natomiast, to biblioteka wybrała się do czytelników. Odwiedziła tutejsze przedszkole. Książki czytały: pani Ewa Durlak - bibliotekarka naszej filii, oraz zaproszony gość pani Rozalia Kipiel - emerytowany nauczyciel języka polskiego.

Czy spotkanie się udało? Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

 

 

 

 

66252