Przejdź do treści
5
BanerNowyHerb
4
Przejdź do stopki

"Idzie wiosna, Wielkanoc tuż, tuż...

GBP Cieniawa

Treść

Dnia 10 marca Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Cieniawie zorganizowała zajęcia czytelnicze dla klasy I Szkoły Podstawowej w Cieniawie. Miały one na celu rozbudzić ciekawość otaczającej przyrody, spostrzegawczość, rozwinąć wyobraźnię, wzbogacić słownictwo oraz zachęcić do kreatywności porzez umiejętności manualne.

Tematem zajęć była Wiosna i Wielkanoc. Opierając się na książce „Wiosna” Katarzyny Moryc szukaliśmy wiosny w wierszach oraz opisach otaczającej przyrody. Ilustracje z książki ukazują wydarzenia i zjawiska charakterystyczne dla rozwijającej się przyrody w lesie, parku, ogrodzie, sadzie oraz na łące. Zdobyta wiedza pomogła nam w rozwiązywaniu łamigłówek oraz wiosennych quizów. Podsumowaniem było wykonanie jaskółki jako zwiastuna wiosny.

Kolejnym tematem było przeczytanie opowiadania z kart kamishibai pt. „ Idzie wiosna, Wielkanoc tuż, tuż” Barbary i Tomasza Piątkowskich opisujących wiosnę i polskie tradycje wielkanocne. Dzieci poznały wydarzenia z życia rodzinnego związanego z przygotowaniem do Świąt Tadzia i Małgosi przeplecione humorystycznymi psotami psa i kota. Na koniec zajęć uczniowie wykonali kolorowa kartkę świąteczną.

121396